WEEKEND Z NIEDOSYTEM DLA JMP RACING

WEEKEND Z NIEDOSYTEM DLA JMP RACING #1W drugi weekend maja na torze Autodrom Vysoke Myto odbyła się druga runda Kartingowych Mistrzostw Czech. Nie zabrakło tam również zespołu JMP Racing, który po pozytywnym początku sezonu zamierzał poczynić kolejne postępy i powtórzyć znakomity wynik z Chebu.

Piątkowe treningi pokazały, iż Marek Piechuła bardzo dobrze czuje się za sterami gokarta, a wprowadzane zmiany korzystnie wpływały na ustawienia ramy. Wszystko wskazywało na to, że kolejne podium jest na wyciągnięcie ręki. Niestety wciąż nierozwiązane problemy z nad przyczepnością wyraźnie dały się Zabrzaninowi we znaki podczas sobotnich deszczowych kwalifikacji. Najsłabszy czas okrążenia spowodował, iż Marek miał przed sobą ciężkie zadanie do wykonania podczas niedzielnych wyścigów.

WEEKEND Z NIEDOSYTEM DLA JMP RACING #2Niedzielne zmagania toczyły się już na suchej nawierzchni, choć warunki poprawiły się dosłownie na chwilę przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu. Marek wystartował znakomicie, już na pierwszym zakręcie wyprzedzając kilku rywali. Okrążenie po okrążeniu zbliżał się do jadącego na trzecim miejscu zawodnika, jednak nie w pełni właściwe ustawienia uniemożliwiły mu nie tylko walkę o podium, ale i utrzymanie czwartej pozycji. Ostatecznie Zabrzanin ukończył wyścig na szóstej pozycji.

Drugi wyścig zapowiadał się o wiele lepiej. Dopracowane ustawienia i znakomicie przygotowany sprzęt pozwalały z optymizmem patrzeć na rywalizację w drugi biegu punktowanym, który rozpocząć miał się lada moment. Niestety nie obyło się bez pecha. Na pierwszym kółku z tylnego koła zeszło powietrze. Z tego powodu na trzecim okrążeniu zawodnik JMP Racing musiał zakończyć udział w wyścigu.

WEEKEND Z NIEDOSYTEM DLA JMP RACING #3Marek Piechuła: „Tym razem niestety nie udało się stanąć na podium. Apetyty były ogromne, a i tempo z treningów pozwalało optymistycznie patrzeć w przyszłość. Niestety pogoda pokrzyżowała nam szyki. Wciąż borykamy się z nad przyczepnością tylnich opon, a na mokrej nawierzchni problem odczuwalny jest ze zwielokrotnioną siłą. Musimy nad tym popracować, by podczas następnej rundy na torze Sosnova u Ceske Lipy walczyć już o czołowe pozycje. Mamy pomysły na poprawę ustawień. Teraz pozostaje tylko znalezienie punktu równowagi.”

WEEKEND Z NIEDOSYTEM DLA JMP RACING #4

You may also like...