Team eM wygrywa JMP Racing Team Challenge VI

3 października o godzinie 20:00 rozpoczęła się rywalizacja drużynowa w kolejnych zawodach spod znaku JMP Racing. Na starcie stanęło 15 duetów, a celem każdego było pokazanie, że to właśnie on zasługuje na miano najszybszego.

Team eM wygrywa JMP Racing Team Challenge VI #1

Po raz drugi w historii zmagań kwalifikacje rozegrane zostały “pod prąd” wg oryginalnej formuły Superpole, oglądanej do niedawna w wyścigach motocyklowych World Superbike. Każdy z zespołów wybrał reprezentanta, który mógł wykonać wyłącznie jedno pomiarowe okrążenie, mając w tym czasie do dyspozycji pusty tor. Najlepiej spisał się Sergiusz Madej, który jako jeden z dwóch kierowców złamał barierę 27 sekund.

Po kwalifikacjach przyszedł czas na rywalizację w wyścigach przedfinałowych. 40-minutowe zmagania z 3 zmianami kierowców były niezwykle emocjonujące. W przedfinale A pierwsze i drugie miejsce zdobyli zawodnicy Opelnaftowa Team, a podium dopełnił ENEOS Team. Przedfinał B padł łupem chłopaków z Teamu eM, za którymi finiszowała reprezentacja JMP Racing i Lukas Team.

W finałowej rozgrywce udział wzięło 10 najlepszych zespołów. Po raz kolejny można było oglądać walkę na najwyższym poziomie. Ostatecznie po raz pierwszy zwyciężył Team eM (Michał Góra/Maciej Wyszyński), a kolejne miejsca podium zajęły duety Opelnaftowa Team (Jakub Całek/Sergiusz Madej) oraz Opelnaftowa Team (Tomasz Ferdin/Igor Drożyński).

Marek Piechuła “To były udane zawody pod każdym względem. Po raz kolejny frekwencja dopisała. Jeśli chodzi o poziom sportowy to również nie mogę narzekać. Widać, że wszyscy uczestnicy dają z siebie wszystko i zażarcie walczą o każdą pozycję. To powoduje, że już samo wejście do finału jest osiągnięciem i trzeba umieć jeździć, by tego dokonać. Wystarczy jeden błąd, a zawody kończą się udziałem w przedfinale.

Chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za udział. Mam nadzieję, że są zadowoleni i liczę, że spotkamy się na kolejnej edycji. Dziękuję także właścicielom i pracownikom Autodromu Sosnowiec za sprawną i rzetelną obsługę imprezy. Od początku współdziałamy z tym obiektem i zawsze doświadczamy z ich strony pełnego profesjonalizmu.

Oczywiście nie można pominąć na liście podziękowań władz Auto Moto Klubu Gliwice, które po raz kolejny wsparły nasze przedsięwzięcie, fundując puchary dla zespołów, które zajęły miejsca na podium.”

Kolejna, 7. edycja JMP Racing Team Challenge odbędzie się na torze Autodrom Sosnowiec 14 listopada 2016 o godzinie 20:00. Zapraszamy do udziału. Będzie to szczególna edycja, gdyż 1 listopada 2016 roku przypada piąta rocznica powstania zespołu kartingowego JMP Racing. Liczymy, że będziecie świętować razem z nami!