SOLIDNY WYNIK DLA JMP RACING NA INAUGURACJĘ SEZONU!

I runda Karting CUP - Cheb Czechy 2014 #4

Po przedsezonowych testach – o przebiegu których informowaliśmy na naszej stronie – przyszedł w końcu czas na konfrontację z rywalami. Podobnie jak w roku poprzednim sezon zainaugurowano w Chebie, a dokładniej na torze Kart Arena Ypsilonka.

Zabrzański team pojawił się na torze już w piątek, by podczas treningów wolnych jeszcze lepiej przygotować się do weekendowych zmagań. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, a tempo prezentowane przez Marka Piechułę było coraz lepsze.

I runda Karting CUP - Cheb Czechy 2014 #3

 

W sobotnie popołudnie odbyła się sesja kwalifikacyjna. Niestety na 20 minut przed jej rozpoczęciem spadł intensywny, aczkolwiek krótkotrwały deszcz, co sprawiło, że w obliczu przesychającego toru odpowiedni dobór opon stał się kluczowy dla walki o pierwsze w tym sezonie pole position. Marek wraz z zespołem podjął decyzję o użyciu opon deszczowych, co nie okazało się dobrym posunięciem i pozwoliło na zajęcie dopiero piątej pozycji w kategorii ROK Senior.

Niedzielna rozgrzewka rozbudziła apetyty na dobry wynik. Zabrzanin uzyskał w niej bowiem drugi czas okrążenia, pokazując tym samym rywalom, że nie zamierza rezygnować z walki o podium.

I runda Karting CUP - Cheb Czechy 2014 #2
Decydująca rozgrywka miała miejsce podczas trzech wyścigów punktowanych. Po serii wspaniałych startów Marek trzykrotnie zajął czwarte miejsce, tym samym plasując się w klasyfikacji końcowej zawodów tuż za podium.

Marek Piechuła: „Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego weekendu wyścigowego. Podium było w zasięgu, ale musimy poprawić ustawienia podwozia, by móc walczyć o zwycięstwa.

 

I runda Karting CUP - Cheb Czechy 2014 #1Chciałem podziękować całemu zespołowi za wkład pracy włożony podczas całego weekendu. Wierzę, że czeka nas bardzo dobry sezon, pełen emocjonujących pojedynków z rywalami, na co szczerze liczę.”

Obecnie Marek Piechuła zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej czeskiej edycji ROK Cup w klasie ROK Senior, a także w Pucharze Autoklubu CR w tej samej kategorii.

Kolejna runda rozegrana zostanie 17-18 maja na torze Autodrom Sosnova w miejscowości Sosnova u Ceske Lipy.

Zdjęcia: SPEEDMAN – Świat Kartingu

You may also like...