RUSZYŁY PRZYGOTOWANIA DO DRUGIEGO SEZONU W CZESKIM ROK CUP

Zespół JMP Racing, w barwach którego startuje ubiegłoroczny II v-ce mistrz Czech kategorii ROK Senior, rozpoczął w ubiegły weekend przygotowania do swojego drugiego sezonu w czeskiej edycji międzynarodowego pucharu ROK Cup. Pierwszy trening zespół przeprowadził na austriackim torze A1 Speedworld, który co roku gości różne serie krajowe i międzynarodowe. Jak przebiegły testy?

Pozimowy rozruch przebiegł całkiem sprawnie. Po niemal półrocznej przerwie dobrze było ponownie zasiąść za kierownicą karta. Podczas testów wyszło kilka spraw, które trzeba poprawić, ale zawsze się tak dzieje, gdy wprowadza się pewne ulepszenia. Po to są właśnie testy, by wszystko ze sobą zgrać i zoptymalizować ustawienia sprzętu – tłumaczy Marek Piechuła.

Wizyta w Austrii nie przebiegła jednak bezproblemowo. Awaria silnika ograniczyła bowiem czas spędzony na torze, zmuszając team do odłożenia w czasie zaplanowanych prac. Okazja ku temu będzie już niedługo, jako że JMP Racing planuje wrócić na tor w ostatni weekend marca.

Analizujemy wiadomości, które zdobyliśmy w Austrii – mówi Marek – Za tydzień chcemy wyruszyć na kolejny trening. Dokąd? To zależy od pogody. Cały czas śledzimy sytuację pogodową w Polsce i w Czechach. Niewykluczone, że ostateczna decyzja zapadnie „za pięć dwunasta”.

2Pierwsze zawody odbędą się w dniach 25-27 kwietnia w czeskiej miejscowości Cheb. Dwa tygodnie wcześniej zespół planuje odbyć tam ostatnie przedsezonowe testy, które pozwolą przygotować się należycie do walki o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. Jakie cele stawia sobie Marek przed sobą i całym zespołem JMP Racing?

Na razie nie myślimy o żadnym konkretnym wyniku. Oczywiście każdy chce wygrywać i do tego dążymy również i my. Jednak by to osiągnąć, musimy dobrze przepracować przedsezonowe testy. To jest w tym momencie dla nas najważniejsze. Trzymając się tego z pewnością uda nam się w tym roku sporo osiągnąć – wyjaśnia lider teamu JMP Racing.

You may also like...