PRZEDWCZESNY KONIEC ZAWODÓW DLA JMP RACING

PRZEDWCZESNY KONIEC ZAWODÓW DLA JMP RACING 2Zespół JMP Racing z pewnością nie zaliczy weekendu w Pisku do udanych. To pierwszy w historii startów przypadek, kiedy zabrzański team wycofał się z udziału w zawodach. A wszystko to za sprawą awarii silnika, w wyniku której jego naprawa okazała się nierentowna.

Zawody wygrał Otakar Zenkl, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze w kategorii ROK Senior. Drugi był lider klasyfikacji generalnej Petr Cemper, a podium dopełnił Lukas Rasa.

Marek Piechuła: „Nie za bardzo wiem, co powiedzieć. Wszystko było świetnie ustawione. Mieliśmy apetyt na bardzo dobry wynik, a tymczasem poważna w skutkach awaria pozbawiła nas nie tylko szans na pierwsze podium w sezonie, lecz również możliwości wystartowania w zawodach.

Teraz czekamy na dostawę nowego silnika. Do kolejnych zawodów, które odbędą się na torze Autodrom Sosnova, zostało półtora miesiąca, więc niewątpliwie wykorzystamy ten czas, by należycie się przygotować do powrotu na tor.”

Już 26-27 lipca kolejna runda czeskiej edycji ROK Cup. Zanim zawodnicy wyjadą na nitkę toru Autodrom Sosnova, JMP Racing przeprowadzi dodatkowe testy, które pozwolą na sprawdzenie wszystkich podzespołów karta.

You may also like...