PIECHUŁA: „PISEK TO DLA MNIE SZCZEGÓLNE MIEJSCE”

PIECHUŁA PISEK TO DLA MNIE SZCZEGÓLNE MIEJSCE 1
Autodrom Hradiste Pisek
to arena kolejnej – trzeciej w tym roku – rundy zmagań zawodników czeskiej edycji ROK Cup. Po niemal miesięcznej przerwie kierowcy wracają do walki o puchary i punkty do klasyfikacji generalnej, a wszystko to na najdłuższym w kalendarzu rozgrywek (1250 m) i bardzo technicznym torze.

Nie zabraknie tam zespołu JMP Racing i jego kierowcy Marka Piechuły, dla którego ten weekend będzie bez wątpienia wyjątkowy. A wszystko za sprawą 26. urodzin, które kierowca obchodzić będzie w najbliższą sobotę. Czy zabrzanin sprawi sobie i swoim kibicom miłą niespodziankę i stanie w niedzielę na podium? W tym sezonie ta sztuka nie udała się jeszcze ani razu, ale ubiegłoroczny II v-ce mistrz kategorii ROK PIECHUŁA PISEK TO DLA MNIE SZCZEGÓLNE MIEJSCE 2Senior jest zdeterminowany, by przerwać tą złą passę.

Obecnie Marek Piechuła zajmuje IV miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 39 punktów do będącego liderem Petra Cempera. Drugi w generalce jest Alexander Supper, a prowizoryczne podium uzupełnia Jiri Nemecek.

Jakie jest nastawienie Marka przed najbliższą rundą?

Marek Piechuła: „Pisek to dla mnie szczególne miejsce. To tutaj oświadczyłem się swojej narzeczonej i zawsze będę ciepło wspominał to PIECHUŁA PISEK TO DLA MNIE SZCZEGÓLNE MIEJSCE 4miasto.

Sam tor nie był dla mnie rok temu szczególnie szczęśliwy. Pierwszego wyścigu nie ukończyłem z powodu braku powietrza w tylnim kole, zaś w drugim miałem problemy z tempem. Nie umiałem po prostu odnaleźć się na tym torze.

Dlatego też tydzień temu przyjechaliśmy tutaj na trening. Wszystko poszło zgodnie z planem i można powiedzieć, że tor w Pisku jest teraz moim dobrym znajomym. Kto wie, może po nadchodzącym weekendzie będzie nawet moim przyjacielem (śmiech).

Cel na nadchodzący weekend jest prosty. Dać z siebie wszystko. Różnice w generalce są niezbyt duże, więc walka o dosłownie każde miejsce jest otwarta. Poprawiliśmy ustawienia karta podczas dwóch testów między rundami, dzięki czemu PIECHUŁA PISEK TO DLA MNIE SZCZEGÓLNE MIEJSCE 3prowadzi się on teraz znacznie lepiej. Jesteśmy nastawieni bojowo i zrobimy wszystko, by dostarczyć kibicom sporo emocji.”

Wszystkich zachęcamy do śledzenie naszego fan page’a na portalu społecznościowym Facebook, gdzie na bieżąco informować będziemy o przebiegu rywalizacji.

You may also like...