PECHOWY KONIEC PRZYGOTOWAŃ DO ROK CUP 2014

JMP racing - Stary Kisielin 2014 #2W minioną sobotę zabrzański zespół kartingowy przeprowadził ostatnie przedsezonowe testy na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. Była to pierwsza wizyta teamu na tym torze od ostatniej rundy sezonu 2012 i zarazem od czasu rozbudowy nitki toru. Celem było dalsze doskonalenie sprzętu i jeszcze lepsze zestrojenie go pod upodobania zawodnika.

 

Pogoda dopisała. Choć w godzinach porannych temperatura była niska a niebo zachmurzone, z biegiem czasu aura zdecydowanie się poprawiła, a warunki na torze zachęcały do wytężonej pracy.

JMP racing - Stary Kisielin 2014 #3

Wszystko przebiegało zgodnie z planem do momentu, gdy kamera onboard urwała się z mocowania i uszkodziła chłodnicę, zmuszając tym samym zespół do wcześniejszego powrotu do domu.

Marek Piechuła: „Ciężko cokolwiek powiedzieć. Mam wrażenie, że naszym przygotowaniom do tegorocznej rywalizacji towarzyszy pech. W Austrii zatarcie silnika, tutaj z kolei uszkodzenie chłodnicy. Jedynie testy w Vysokim Mycie przebiegły po naszej myśli. Szkoda, bo planowaliśmy przetestować kilka rozwiązań, a nie zdążyliśmy tego zrobić.

Teraz przed teamem JMP Racing 2 tygodnie przerwy, a tuż po niej – w dniach 25-27 kwietnia 2014 – na torze Kart Arena Ypsilonka w Chebie odbędzie się pierwsza runda serialu ROK Cup. Czego powinniśmy się spodziewać?

JMP racing - Stary Kisielin 2014 #1
Marek Piechuła: „W Chebie może wydarzyć się dosłownie wszystko. Bardzo lubię ten tor, ale z racji nie do końca udanych testów nie jestem w stanie stwierdzić, na czym stoimy. Nasze miejsce w szeregu poznamy dopiero po kwalifikacjach. Mam nadzieję, że będziemy w czołówce klasy ROK Senior, a już na pewno zrobimy wszystko, by tam się znaleźć. Póki co nie pozostaje nam nic innego jak tylko zregenerować siły i wykorzystać ostatnie dni przed rozpoczęciem sezonu na dopięcie wszystkich spraw na przysłowiowy ostatni guzik.You may also like...