MAREK PIECHUŁA WRACA NA PODIUM!!!

Marek Piechuła na podium 1

W miniony weekend Autodrom Sosnova przywitał czołówkę czeskich (i nie tylko) kierowców kartingowych, którzy mierzyli się w wyścigowych zmaganiach IV rundy Karting Cupu. Nie zabrakło tam również naszego zespołu JMP Racing. Tradycyjnie bowiem wraz z kolejną eliminacją Karting Cupu zorganizowana została IV runda czeskiej edycji pucharu ROKa.

Sobotnie treningi oficjalne przebiegały spokojnie, choć wprowadzane zmiany w ustawieniach karta nie do końca spełniały oczekiwania zespołu i samego zawodnika. Mimo to bardzo dobra postawa w popołudniowych kwalifikacjach zaowocowała wywalczeniem czwartego pola startowego, co stanowiło dobrą pozycję wyjściową do walki w Marek Piechuła na podium 2niedzielnych wyścigach.

Zanim kierowcy ruszyli do walki o punkty do klasyfikacji generalnej, Marek Piechuła wraz z JMP Racing postanowili wykorzystać sesję rozgrzewkową do sprawdzenia innych ustawień geometrii. Zagrywka okazała się strzałem w dziesiątkę, a poprawione tempo pozwalało patrzeć z optymizmem na zbliżające się punktowane jazdy.

4., 5. i 2. miejsce w wyścigach pozwoliły na wywalczenie II miejsca w całych zawodach. To pierwsze podium Marka Piechuły w tym sezonie. Po raz ostatni nasz zawodnik stanął na podium w poprzednim sezonie – również podczas rundy rozegranej na torze Autodrom Sosnova. W klasyfikacji generalnej Piechuła zajmuje obecnie 5. miejsce ze stratą 3 punktów do czwartego w Marek Piechuła na podium 4tabeli Otakara Zenkla. W wyścigu po tytuł mistrzowski z dużą przewagą prowadzi Petr Cemper.

Marek Piechuła: „To był wymarzony powrót na tor. W Pisku zmuszeni byliśmy wycofać się z zawodów z powodu awarii silnika. Taka sytuacja zdarzyła się nam po raz pierwszy. Dlatego też bardzo zależało mi na tym, by wrócić w dobrym stylu i myślę, że ten cel został osiągnięty. Drugie miejsce na moim ulubionym torze bardzo mnie cieszy. To silny bodziec do dalszej wytężonej pracy dla całego zespołu i powód do dumy dla naszych sponsorów i partnerów.

 

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które nas wspierają i dzięki którym możemy z powodzeniem rywalizować w zawodach kartingowych.

Ten sukces chciałbym zadedykować mojemu tragicznie zmarłemu koledze Andrzejowi Otręba. Mam nadzieję, że oglądał w niebie nasze wyścigi i trzymał za nas kciuki.”

Kolejna, przedostatnia runda ROK Cup 2014 odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (29-31.08.2014) na torze Kartarena Ypsilonka w Chebie.
Zapraszamy do kibicowania!

FORZA JMP!!!

Marek Piechuła na podium 3

You may also like...