KOLEJNE PODIUM DLA MARKA PIECHUŁY!

KOLEJNE PODIUM DLA MARKA PIECHUŁY! #3W ubiegły weekend (8-9.06.2013) na torze Sosnova rozegrana została trzecia eliminacja tegorocznych Kartingowych Mistrzostw Czech. Po nieudanym weekendzie w Vysokim Mycie celem zabrzańskiego kierowcy było pokazanie, iż poprzedni wynik był wyłącznie wypadkiem przy pracy.

Już podczas sobotnich treningów widać było, że w niedzielnych wyścigach możliwa będzie walka o podium, a wprowadzone między zawodami zmiany w ustawieniu podwozia były krokiem w odpowiednim kierunku. Marek z sesji na sesję poprawiał swój najlepszy czas okrążenia pokazując, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Warto zaznaczyć, że dla zawodnika JMP Racing była to pierwsza wizyta na torze pod Ceską Lipą. Sobotnie jazdy zakończył trening kwalifikacyjny, w którym Marek Piechuła uzyskał czwarty rezultat w kategorii ROK Senior.

KOLEJNE PODIUM DLA MARKA PIECHUŁY! #2Niedziela zaczęła się dla Marka znakomicie. Podczas 8-minutowej sesji warm-up Piechuła wykręcił swoją życiówkę, o pół sekundy poprawiając swój rezultat z kwalifikacji. Tym samym nie ulegało wątpliwości, że zabrzanin powalczy o podium w obydwu wyścigach punktowanych. Tak też się stało. W pierwszym wyścigu reprezentant JMP Racing zajął czwarte miejsce, ale drugi wyścig to już pozycja trzecia i – po zsumowaniu punktów z obu wyścigów – najniższy stopień podium. Tym samym było to drugie jego podium w tym sezonie. Dzięki bardzo dobrej formie Marek zajmuje obecnie III miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii ROK Senior, a jego przewaga nad kolejnym zawodnikiem wynosi 25 punktów.

Marek Piechuła: „To był dla nas świetny weekend. Z zawodów na zawody robimy znaczący krok do przodu, czego najlepszym dowodem może być dzisiejsze podium. Jestem bardzo szczęśliwy, że po dwumiesięcznej przerwie znowu udało się zagościć w czołowej trójce zawodników. Problemy z nadprzyczepnością zostały wyeliminowane i podwozie jest bardzo dobrze zestrojone. Oczywiście, wciąż możemy poprawić pewne aspekty ustawienia sprzętu i to jest nasz cel na najbliższy miesiąc, który dzieli nas od rundy w Pisku. Mam nadzieję, że następnym razem będziemy jeszcze lepsi.”

Kolejna runda Kartingowych Mistrzostw Czech już 6-7 lipca na torze Pisek Hradiste. Zapraszamy do kibicowania!

KOLEJNE PODIUM DLA MARKA PIECHUŁY! #1

You may also like...