JMP Racing w serii Rotax Max Challenge CEE w sezonie 2015!

Sezon 2015 przyniesie dla zespołu z Zabrza wiele zmian. Pierwszą, zapowiedzianą już jakiś czas temu, będzie nowy dostawca podwozi. Począwszy od nowego roku JMP Racing będzie współpracować z niemieckim producentem sprzętu kartingowego – firmą Mach1 Kart. Drugą z kolei zmianą będzie opuszczenie zmagań w Pucharze ROKa na rzecz rywalizacji w Mistrzostwach Europy Środkowo-Wschodniej Rotax Max Challenge w kategorii DD2 Max.

Marek Piechuła - DD2 and Mach1 2015

Zgodnie z opublikowanym niedawno kalendarzem zawodów Rotax CEE sezon składał się będzie z 5 eliminacji, które odbędą się w następujących terminach:
CEE I.: kwiecień 17-18-19, Pannoniaring, HU
CEE II.: maj 15-16-17, Bruck, A
CEE III. czerwiec 19-20-21, Kecskemet, HU
CEE IV.. lipiec 10-11-12, Vysoke Myto, Czech Rep.
CEE V.: wrzesień 18-19-20, Pannoniaring, HU

Zawodnik i szef zespołu Marek Piechuła nie ukrywa zadowolenia z takiego obrotu spraw.

„Po trudnym i nie do końca udanym sezonie 2014 miałem dużo czasu, by przeanalizować nasze dotychczasowe starty począwszy od debiutu w 2012 roku i zastanowić się, jaki będzie najlepszy dla mnie kierunek rozwoju. Seria Rotax Max Challenge coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, a kierowcy – poza naturalnie Finałem Światowym – mogą rywalizować nie tylko w narodowych seriach, ale i w zmaganiach rangi Mistrzostw Europy czyli Rotax CEE oraz Rotax Euro Challenge. To daje możliwość walki z najlepszymi kierowcami w niezwykle prestiżowych zawodach. A to od zawsze było moim celem i powodem, dla którego powstało JMP Racing.

DD2 Max to był oczywisty wybór. Od dłuższego czasu przyglądam się tej kategorii, więc gdy pojawiła się okazja, by rozpocząć starty w tej kategorii, nie wahałem się ani przez chwilę.

Teraz przed nami czas przygotowań do następnego sezonu – zarówno pod względem technicznym, jak i fizycznym. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem. Wierzę, że gdy zgasną światła, będziemy gotowi!”

You may also like...

  • Już się nie mogę doczekać tego przyszłego sezonu 😉
    I dlaczego tylko ja tutaj komentuję pod artykułami, jest ktoś tam jeszcze ? B|