JMP RACING KOŃCZY SEZON W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE!

W połowie września na węgierskim torze Pannoniaring odbyła się ostatnia eliminacja tegorocznych zmagań w ramach Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej serii Rotax Max Challenge. Było to tym samym ostatnie starcie zespołu JMP Racing w jego debiutanckim sezonie w tej prestiżowej serii kartingowej.

Wyniki uzyskiwane podczas ostatnich wyścigów w sezonie pozwoliły na zajęcie 9. miejsca w klasyfikacji generalnej kategorii DD2 Max. Podobnie jak we wcześniejszych rundach, tak i tym razem czas spędzony na torze służył zbieraniu cennego doświadczenia, które powinno zaowocować w kolejnym sezonie.

JMP RACING KOŃCZY SEZON W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE!

Za nami pierwszy sezon w serii Rotax CEE. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju JMP Racing. Pragnę wyrazić swoja wdzięczność firmie Mach1 i dr Martinowi Hetschelowi za dostarczenie świetnego sprzętu oraz wsparcie merytoryczne. Wielkie podziękowania kieruję w stronę naszych sponsorów, a wiec Państwa Janiny i Józefa Samociuk z firmy BUD-STAR, Auto Moto Klubu Gliwice oraz firmy Breathe Rafal Franczak – właściciela sklepu swiece-zaplonowe.pl. Bez nich nie bylibysmy w stanie spelniach naszych sportowych marzen.

Wbrew pozorom był to pozytywny sezon. Zmieniliśmy dostawcę ramy, silnik, a nawet mistrzostwa, w których startowaliśmy. Wszystkiego musieliśmy się uczyć od nowa. Z tego też względu nie byliśmy tak szybcy jak nasi rywale, ale w końcu są to bardzo szybcy i doświadczeni kierowcy.

Rzeczywiście w pierwszej części sezonu można było zauważyć problemy ze znalezieniem właściwych ustawień karta, ale z każdą kolejną rundą tempo prezentowane przez Marka Piechułę było coraz lepsze, co też odzwierciedlały uzyskiwane wyniki. Podczas inauguracyjnej rundy serii Rotax CEE tempo zabrzanina było wolniejsze średnio o 2 sekundy na okrążeniu. Tymczasem pod koniec sezonu ta różnica wynosiła już 1 sekundę.

Zrobiliśmy duże postępy. Wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie, bo Rotax CEE to seria, gdzie rywalizuje wiele doświadczonych zespołów i wielu świetnych kartingowców. 3-miesięczny wyjazd służbowy w okresie zimowo-wiosennym nie ułatwiał przygotowania do startów w Mistrzostwach Europy, ale staraliśmy się zrobić wszystko jak najlepiej. Wiem, że jesteśmy już niedaleko, ale potrzebujemy więcej treningów, by umieć odnaleźć się w każdych warunkach.

JMP Racing czeka teraz pracowita zima. Jakie są plany na przyszły sezon?

Nie myślimy o konkretnych miejscach. Musimy wyciągnąć wnioski ze wszystkiego, co wydarzyło się w minionym sezonie. Jesteśmy mądrzejsi o zdobyte doświadczenie i na pewno będziemy szybsi niż w tym roku.

Powoli szykujemy plan przedsezonowych treningów. Naszym celem numer jeden jest konkurencyjna jazda w każdych warunkach, bo tylko tak można walczyć o wysokie miejsca i świetnie się przy tym bawić.

Zapraszamy na naszą stronę na portalu Facebook. Tam znajdziecie najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania naszego zespołu.

JMP RACING – FACEBOOK FANPAGE

You may also like...