Jakub Korbela i Krzysztof Rybak zwycięzcami JMP Racing Team Challenge II!

Po trzyletniej przerwie na tor Autodrom Sosnowiec powróciły kartingowe zawody drużynowe, organizowane pod szyldem teamu JMP Racing. Zwyciężył duet Jakub Korbela/Krzysztof Rybak przed dwójką Jakub Całek/Sergiusz Madej (Opelnaftowa Team) oraz reprezentacją JMP RacingMarkiem Piechuła i Kamilem Kruszyna. Na starcie stanęło 14 zespołów. To aż o 8 ekip więcej niż podczas pierwszej edycji zmagań.

II JMP Racing Team Challenge #1 II JMP Racing Team Challenge #2

Tym razem Team Challenge odbył się według innej formuły. Na początku przeprowadzone zostały kwalifikacje, w których wystartował jeden zawodnik z każdego zespołu. Po treningu mierzonym cała stawka została podzielona 2 grupy, startujące w półfinale A (miejsca I, III, V, VII, IX …) oraz półfinale B (miejsca II, IV, VI, VIII, X …). Pierwsze miejsce w kwalifikacjach uzyskał duet Maciej Czerwiński/Tomasz Ferdin (Opelnaftowa Team).

W 40-minutowych półfinałach walka rozgorzała na dobre. Stawką było wejście do 20-minutowego wyścigu finałowego i włączenie się do walki o podium. By to osiągnąć, należało na mecie swojego półfinału zameldować się na jednej z pozycji w TOP5. Półfinał A padł łupem Macieja Czerwińskiego oraz Tomasza Ferdina (Opelnaftowa Team), podczas gdy w półfinale B po zaciętej walce dwóch ekip zwyciężyła dwójka Marek Piechuła/Kamil Kruszyna (JMP Racing).

Awans z  grupy A Awans z  grupy B
Maciej Czerwiński / Tomasz Ferdin Marek Piechuła / Kamil Kruszyna
Krzysztof Rybak / Jakub Korbela Jakub Całek / Sergiusz Madej
Arkadiusz Stecków / Łukasz Gorczak Bartek Fijałkowski / Klaudiusz Skowron
Piotr Czerkaski / Wojciech Mazur Adam Sibielak / Michał Cichorski
Krzysztof Szpruch / Radosław Szpruch Michał Woś/ Katarzyna Białowąs-Woś
II JMP Racing Team Challenge #4 II JMP Racing Team Challenge #3

Finałowy bieg rysował się niezwykle emocjonująco. Od samego początku zawodów widać było równe tempo i wysoki poziom wszystkich zgłoszonych teamów. To zapowiadało ostrą walkę w finale i tak rzeczywiście było. Już na pierwszych okrążeniach doszło do kilku kolizji, a powstałe w ten sposób zamieszanie znakomicie wykorzystał Jakub Korbela, który na swoim stincie wypracował przewagę ponad połowy okrążenia na reszcie stawki. Tym samym Krzysztof Rybak na swojej zmianie mógł bez presji kontynuować jazdę i dowieźć zwycięstwo do mety. Drugie miejsce wywalczyli Jakub Całek i Sergiusz Madej (Opelnaftowa Team), a na najniższym stopniu podium stanęli Marek Piechuła i Kamil Kruszyna, reprezentujący barwy zespołu-gospodarza JMP Racing.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom. Wasze zainteresowanie JMP Racing Team Challenge II przerosło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie do wspólnego ścigania. Liczymy, że w kolejnej odsłonie Team Challenge lista startowa będzie jeszcze dłuższa.

II JMP Racing Team Challenge #5 II JMP Racing Team Challenge #6

Wszystkim życzymy pomyślności i spełnienia marzeń w 2015 roku!

>>> Zdjęcia z zawodów znaleźć można na fan page’u zespołu JMP Racing<<<

>>> Pełne wyniki zawodów <<<

Video Relacje

You may also like...